АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ "ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК БІОЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ"

13.03.2024

Хочемо поділитися з вами результатами дослідження "Потенціал інноваційного розвитку біоекономіки в Україні", що було проведено в рамках проєкту "Будуємо біоекономіку України", який реалізується під загальною координацією стипендіатки ЄС, к.е.н., голови ГО Агенція сталого розвитку "СИНЕРГІЯ" Вострякової Вікторії в межах програми підтримки лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства Eastern Partnership Civil Society Facility та фінансується Європейським Союзом.

Біоекономіка має величезний потенціал для України, оскільки сприяє створенню нових економічних можливостей, зменшенню залежності від викопних ресурсів, стимулює впровадження інновацій у сільському господарстві, промисловості та медицині, а також розвитку відновлюваних джерел енергії та круговому використанню ресурсів. У перспективі "зеленої" повоєнної відбудови та європейської інтеграції, біоекономічна трансформація стає ключовим напрямом розвитку для України, адже сприятиме створенню нових робочих місць, підвищенню ефективності використання природних ресурсів та залученню інвестиційного капіталу. Крім того, перехід до біоекономіки сприятиме гармонізації законодавства з європейськими стандартами, що забезпечить подальшу інтеграцію України в європейський простір та зміцнення її позицій на міжнародній арені.

У дослідженні було розкрито питання сприйняття біоекономіки та її потенціалу експертами у сфері науки освіти та інновацій, бізнесу та промисловості, урядових та не урядових організацій. Проведено аналіз стану розвитку біоекономічних галузей в Україні, ідентифіковано ключові сектори та можливості для інноваційного зростання, а також запропоновано перші кроки, що необхідно зробити для розвитку біоекономіки.

Висновки, отримані у дослідженні, дозволяють зрозуміти яким чином розвиток біоекономіки може сприяти вирішенню екологічних проблем, які ризики та перспективи має Україна на цьому шляху, як біоекономіка співвідноситься з іншими актуальними концепціями та політиками в контексті повоєнної відбудови та євроінтеграційної перспективи України. 

Ознайомитися із дослідженням ви можете тут.

Якщо ви зацікавлені отримати більше додаткової інформації, що стосується реалізації проєкту "Будуємо біоекономіку України", запрошуємо вас переглянути відеозапис публічної дискусії "Перспективи інноваційного розвитку біоекономіки в Україні" та завітати на Facebook сторінку проєкту.

Завжди готові ділитися своїми знаннями та досвідом у цій сфері та обговорити можливості подальшої співпраці.

____________________________________________

"Матеріали підготовлено за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу"

 

Other news
04
March
More details
ГО "Агенція сталого розвитку СИНЕРГІЯ" – національний експерт у проєкті ENERCOM FACILITY!
Маємо за честь долучитися до ENERCOM FACILITY у якості національного експерта! Цей масштабний європейський проєкт спрямований на розвиток енергетичних спільнот та підтримку ініціатив у сфері відновлюваної енергетики.
21
February
More details
У Вінниці стратегували над можливістю створення «зелених» енергетичних спільнот
Як створити та ефективно працювати енергетичним спільнотам у Вінниці, — представники ініціативних груп взяли участь у стратегічних сесіях для формування Дорожньої карти створення спільнот зеленої енергетики у ВМТГ.
21
February
More details
Що таке енергетичні спільноти?
Енергетичні спільноти є актуальними для України з багатьох точок зору, включно з повоєнним відновленням та відбудовою, вступом до ЄС, енергетичною, екологічною та кліматичною безпекою.
04
February
More details
Запрошуємо представників ініціативних груп на стратегічні сесії з формування “зелених” енергетичних спільнот
Як створити та ефективно працювати енергетичним спільнотам у Вінниці, - представників ініціативних груп запрошують долучитися до стратегічних сесій для формування Дорожньої карти створення спільнот зеленої енергетики у ВМТГ.