АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ "ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК БІОЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ"

13.03.2024

Хочемо поділитися з вами результатами дослідження "Потенціал інноваційного розвитку біоекономіки в Україні", що було проведено в рамках проєкту "Будуємо біоекономіку України", який реалізується під загальною координацією стипендіатки ЄС, к.е.н., голови ГО Агенція сталого розвитку "СИНЕРГІЯ" Вострякової Вікторії в межах програми підтримки лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства Eastern Partnership Civil Society Facility та фінансується Європейським Союзом.

Біоекономіка має величезний потенціал для України, оскільки сприяє створенню нових економічних можливостей, зменшенню залежності від викопних ресурсів, стимулює впровадження інновацій у сільському господарстві, промисловості та медицині, а також розвитку відновлюваних джерел енергії та круговому використанню ресурсів. У перспективі "зеленої" повоєнної відбудови та європейської інтеграції, біоекономічна трансформація стає ключовим напрямом розвитку для України, адже сприятиме створенню нових робочих місць, підвищенню ефективності використання природних ресурсів та залученню інвестиційного капіталу. Крім того, перехід до біоекономіки сприятиме гармонізації законодавства з європейськими стандартами, що забезпечить подальшу інтеграцію України в європейський простір та зміцнення її позицій на міжнародній арені.

У дослідженні було розкрито питання сприйняття біоекономіки та її потенціалу експертами у сфері науки освіти та інновацій, бізнесу та промисловості, урядових та не урядових організацій. Проведено аналіз стану розвитку біоекономічних галузей в Україні, ідентифіковано ключові сектори та можливості для інноваційного зростання, а також запропоновано перші кроки, що необхідно зробити для розвитку біоекономіки.

Висновки, отримані у дослідженні, дозволяють зрозуміти яким чином розвиток біоекономіки може сприяти вирішенню екологічних проблем, які ризики та перспективи має Україна на цьому шляху, як біоекономіка співвідноситься з іншими актуальними концепціями та політиками в контексті повоєнної відбудови та євроінтеграційної перспективи України. 

Ознайомитися із дослідженням ви можете тут.

Якщо ви зацікавлені отримати більше додаткової інформації, що стосується реалізації проєкту "Будуємо біоекономіку України", запрошуємо вас переглянути відеозапис публічної дискусії "Перспективи інноваційного розвитку біоекономіки в Україні" та завітати на Facebook сторінку проєкту.

Завжди готові ділитися своїми знаннями та досвідом у цій сфері та обговорити можливості подальшої співпраці.

____________________________________________

"Матеріали підготовлено за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу"

 

Інші новини
01
червня
Детальніше
Онлайн вебінар - Підготовка до створення спільнот "зеленої" енергетики в Україні
24 травня 2024 р. відбувся другий вебінар із серії освітніх воркшопів у рамках роботи Літньої школи "RE-ENERGIZE UKRAINE": Підготовка до створення спільнот «зеленої» енергетики.
26
травня
Детальніше
Презентація практичного посібника "Створення спільнот "зеленої" енергетики в Україні
Посібник «Створення спільнот «зеленої» енергетики в Україні» розкриває перспективу залучення громадян до активної участі у енергетичному переході до відновлюваних джерел енергії в Україні
26
травня
Детальніше
Онлайн вебінар - Вступ до концепції спільнот "зеленої" енергетики
23 травня відбувся перший воркшоп із серії відкритих освітніх вебінарів у рамках роботи Літньої школи "RE-ENERGIZE UKRAINE".
18
травня
Детальніше
Приєднуйтесь до Літньої школи "RE-ENERGIZE UKRAINE"!
Дата проведення: 17-31 травня 2024 року Формат: Онлайн вебінари та офлайн воркшопи