ВЕБІНАР ПОЛІТИЧНІ ТА СУСПІЛЬНІ ЗМІНИ ДЛЯ БІОЕКОНОМІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

03.11.2023

1 листопада у рамках проєкту «Будуємо біоекономіку України» відбувся другий вебінар із серії освітніх мітапів.

Практичними знаннями і кейсами щодо політичних та суспільних змін для біоекономічної трансформації з нами поділився Олег Левченко, к.е.н. з державного управління, директор з розвитку ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», експерт з розвитку територій.

Біоекономіка - це надзвичайно величезний горизонт знань про події і процеси, які відбуваються у світі. Це тренд, який розвивається, формується і дає можливість зрозуміти, де саме Україна знаходиться у цих координатах, що ми маємо, які є виклики і чи варто щось змінювати.

Є багато різних визначень поняття біоекономіка. Але ми маємо розуміти, що вона не виникла з інтересів окремих груп, чи держав – це вимога реального часу.

Разом із спікером, учасники вебінару проаналізували Європейську стратегію біоекономіки, яка покликана змусити виклики сьогодення працювати на нас. Поговорили про вичерпність ресурсів на прикладі газу та ядерної енергетики, що змушує шукати інші джерела, нові ресурси, особливо відновлювані.

Зрозуміли, що спонукало ЄС до вибудови Стратегії:

  • зменшення якості природних ресурсів,
  • зменшення довговічності товарів,
  • збільшення кількості відходів та зростання впливу на ресурси та їх якість.

🌿Біоекономіка – це, перш за все, про відповідальність кожного, інновації, безпеку, більші можливості, збалансованість, усвідомленість, ощадливе використання ресурсів.

Пан Олег виділив ряд проблем, з якими сьогодні зустрічається Україна:

  • відсутність структурованої політики,
  • маємо лише наміри, які є досить слабкими,
  • держава знаходиться під сильним тиском монополістів.

Спікер розповів про дієві українські практичні кейси зеленої економіки:

  • Теофіпольська енергетична компанія,
  • Славутський енергетичний кооператив,
  • Проєкт «Витвірня».

А далі наш вебінар перетворився на інтерактивний: жваве обговорення, дискусія навколо важливих питань та визначень, обмін досвідом та порадами показали наскільки важливими для аудиторії є озвучені питання.

Презентація вебінару тут.

Координаторка проєкту Вікторія Вострякова запросила долучитися учасників до онлайн опитування: https://forms.gle/p5fY9WdeCkusTyhL9

.

 

Інші новини
05
листопада
Детальніше
ВЕБІНАР БІОЕКОНОМІЧНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРОМИСЛОВОСТІ І БІЗНЕСУ
3 листопада відбувся третій і заключний онлайн вебінар із серії освітніх мітапів "Біоекономічна трансформація промисловості та бізнесу"
04
листопада
Детальніше
У Києві відбувся практичний воркшоп з монтування гібридних балконних сонячних станцій
28 жовтня у Київському інституті відновлюваної енергетики НАНУ відбувся практичний воркшоп з монтування та налаштування гібридної балконної сонячної системи.
01
листопада
Детальніше
ВЕБІНАР ОСВІТА, НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В БІОЕКОНОМІЦІ
30 жовтня ми розпочали серію освітніх мітапів в межах проєкту «Будуємо біоекономіку України», що реалізується під загальною координацією стипендіатки програми к.е.н. Вострякової Вікторії в межах Стипендійної програми підтримки лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства та фінансується Європейським Союзом.
26
жовтня
Детальніше
Запрошуємо на освітні зустрічі «Будуємо біоекономіку України»
Серія освітніх мітапів проводяться в межах проєкту «Будуємо біоекономіку України», що реалізується під загальною координацією стипендіатки програми к.е.н. Вострякової Вікторії Vika Zataydukh в межах Стипендійної програми підтримки лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства Eastern Partnership Civil Society Facility та фінансується Європейським Союзом.